Jak nęcić komercyjne karpie pod metod feeder wiosną ?

W tym artykule przedstawię wam jeden z moich sposobów nęcenia karpi na łowiskach komercyjnych pod zestawy z the metod feeder wiosną.  A więc najpierw zacznę od zanęty.

Potrzebne składniki:

– 1kg gliny rzecznej (nieraz używam zwykłej argile z dodatkiem liant a coller)

– 1kg ziemi bełchatowskiej

– 1,5 kg zanęty Lorpio Magnetick karaś wanilia

– 1/2 łyżeczki sweet magic Kacpra Góreckiego

– W razie dużej ilości ryb w łowisku do mieszanki dodaje jeszcze trochę kleju mineralnego, po to aby karpie wchodzące w zanętę szybko jej nie rozbiły.

Przygotowanie zanęty:

Na samym początku namaczam zanętę i pozostawiam ją na 20-30 min po to aby wszystkie frakcje równo się nawilżyły. W tym czasie dowilżam mieszankę ziemii gliny z dodatkiem sweet magic. Następnie wszystko mieszam razem oraz przecieram przez sito 3 albo 4mm. Tak przygotowana mieszanka jest już gotowa do nęcenia.

Technika łowienia:

Na samym początku łowienia obieram sobie punkt orientacyjny na przeciwległym brzegu. Następnie na jednej z wolnych wędzisk montuje marker wędkarski, który posyłam na oczekiwaną odległość. Jest on moim wskaźnikiem odległości na której będę łowił. Dlatego 2/3 mieszanki zanętowej formuje w równe kule i posyłam w okolice markera za pomocą procy wędkarskiej.  Cała sztuka tkwi w tym aby zanętę podać w obszarze dwóch metrów kwadratowych na zestaw. Takie rozmieszczenie zanęty pozwoli nam przyjąć dużą ilość ryb w obszar łowienia. Po zanęceniu łowiska zarzucam dwa wędziska z zestawami do metod feeder w okolice nęcenia. Następnie ściągam marker a na wędkach z metodą zaznaczam odległość łowienia za pośrednictwem klipsa. Jeśli po paru godzinach łowienia brania ustaną, albo zmniejszą swoją częstotliwość to łowisko donęcam resztą mieszanki. Zastosowanie takiej zanęty nie syci ryb wczesną wiosną ale utrzymuje je w punkcie mojego nęcenia. Co jest bardzo istotna na przełowionych akwenach. Oczywiście cały czas łowisko donęcam podajnikami z pelletem niskoproteinowym typu feed z dobrej jakości przynętą na czele. Przy zastosowaniu takiej techniki ryby kręcą się w łowisku szukając większych konsków po czym prędzej czy później natrafią na nasz podajnik z pelletem. Zanęta Lorpio Magnetick karaś posiada dużą ilość frakcji cukierniczych które nie sycą ryb. Nie ma w niej dużej ilości ziaren czy innych grubych kąsków dlatego też idealnie nadaje się na wczesno wiosenne łowienie kiedy ryba nie pobiera aż tyle pokarmu oraz nie trawi go tak szybko jak w pełni lata.

UWAGA:  Zanęta spożywcza której używam potrzebuje dużej ilości wody do odpowiedniego nawilżenia. Dlatego proponuje ją mocno przemoczyć a nawet zrobić z niej maź ponieważ po odczekaniu 30min i tak wszystko wchłonie. Ja zawsze namaczam ją na samym początku łowienia, zaraz po rozrobieniu pelletu. Następnie rozkładam stanowisko oraz montuje zestawy co przeważnie trwa dobre pół godziny.

 

 

 

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline