Jak nęcić karpie wczesna wiosną na dzikiej wodzie pod zestaw z metod feeder

,,Jak nęcić karpie wczesna wiosną na dzikiej wodzie”

Na szczęście jeszcze wiele naszych dzikich łowisk jest obfite w karpie, dlatego postanowiłem opisać państwu jeden z moich sposobów na wczesnowiosenne efekty. Do naszej zanęty będą potrzebne:

– 2kg ziemi bełchatowskiej

– 1kg gliny rzecznej jasnej (nieraz używam zwykłej argile z dodatkiem kleju mineralnego)

– 100 ml bostera, aktywatora o smaku truskawki

–  0,5l parzonej pinki

– szczypta kleju mineralnego np bentonit albo liant a coller

Przygotowanie:

Glinę łącze z ziemią oraz klejem i nawilżam ją bosterem (jeśli macie bardzo wysuszoną glinę to trzeba ją dodatkowo domoczyć wodą). Całość przecieram prze sito 3mm po czym dodaje uśmierconą pinkę (jest ona sparzona po to aby nie rozwalać kul podczas lotu oraz nie drążyć w mule). Tak przygotowaną zanętę podaje w całości w miejsce łowienia które oznaczam markerem. Równe kule posyłam w łowisko za pomocą procy albo łyżki zanętowej (wszystko zależy od dystansu). Podczas łowienia na akwenach w których były przeprowadzane zarybienia karpiem i ryb jest sporo taką mieszankę musowo dopalam klejem mineralnym w moim przypadku bentonitem oraz odrobiną pelletu 1mml typu feed. Na 3kg mieszanki dodaje go około 0,5 kg.

Technika Łowienia:

Oczywiście na wcześniej zanęcone łowisko posyłam dwa zestawy z metodą. Na jednym podajniku stosuje pellet 2mm natomiast na drugim mieszaninę: zanęty spożywczej, pelletu 1mm, szczypty zmielonego pelletu oraz odrobiny ziaren oleistych czyli w moim wypadku konopi prażonych mielonych. Moja zanęta ma za zadanie swoim zapachem sprowadzić ryby w łowisko oraz pobudzić je do aktywnego poszukiwania pokarmu czyli naszego podajnika z przynętą. Jedyną sytą frakcją jest pinka która ma za zadanie przytrzymać rybę w miejscu łowienia i pobudzić ją do wybierania większych przynęt w okolicy punktu nęcenia. Trzeba podkreślić że taką mieszankę stosuje tylko i wyłącznie wczesną wiosną na dzikich wodach ale również można ją wykorzystać na łowiskach komercyjne chociaż sam tego nie próbowałem. Przynęty jakich używam  to pellet, kulki ale również na hak zakładam kukurydze, pinkę czy czerwone robaki.

 

 

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline