Mikado Sensei Pole 700- Test i opinia

Waga:

Waga kija przy długości 7m to 276g co daje fajny wynik. Kijek nie meczy ręki i nie jest bardzo kruchy co zdarza się w kijach o tej wadze. Ogólnie porównując cenę do wagi jestem bardzo ale to bardzo zadowolony.

Praca:

Wędka ma prace którą nazwał bym szczytową ,,jeśli chodzi o baty”. Ten model naprawdę nie jest kluchą. Co jest jego atutem w moim oczekiwaniu. Ponieważ łowię nim małe ryby najczęściej nie przekraczających 500g. Dlatego też mogę pozwolić sobie na szybki hol ryby. Moim zdaniem bat ten idealnie nadaje się do zamontowania amortyzatora tak jak w tyczce. Sztywność kijka będzie się idealnie zgrywała z gumą o grubości 0,8mm. Sam tego nie próbowałem ale w następnym sezonie mam zamiar dokupić sobie dwie górne sekcje wędki i zamontować w nich amortyzator. Przez co będę miał wędeczkę na łowiska takie jak Kanał  Żerański gdzie ryby występują trochę większych rozmiarów.

Przeznaczenie:

Ten kij tak jak większość batów nie nadaje się do połowu dużych ryb. Ja używam go najczęściej na zawodach wtedy gdy trzeba złowić dużą ilość ryb ale o małej masie. W takich warunkach sprawdza się idealnie. Jego sztywność gwarantuje zacięcie każdej ryby oraz szybki hol i podbieranie ryby na tzw. klatę.

Cena

Cena wędki waha się w granicy 400zł dla jednego dużo a dla drugiego mało. Przy batach ta cena jest dość ,,dziwna” ponieważ nie obejmuje tych najgorszych modeli jak i nie sięga do tych trochę bardziej zaawansowanych. Tak naprawdę na samy początku miałem dołożyć jeszcze 200zł i kupić coś lepszego ale stanęło na Sensei pole. I to nie ze względu na brak funduszy a na tym że w mojej kolekcji brakowało sztywnego kija na zawody.

Szczytówka:

Szczytówka jaka jest dostępna w pakiecie to typowa sekcja pusta w środku. Ja jednak do kija dokupiłem drugą szczytówkę firmy jaxon tzw. wklejkę. I powiem wam że warto, nieraz gdy jadę na zawody i wiem że będę łowił tylko małe płotki i ukleje to zakładam wklejkę ponieważ nadaje ona miękkości wędzisku i nie gubi ryb. Jak i nie rozwala kruchych pyszczków ryb podczas szybkiego holu.

Podsumowując:

Kijek jest naprawdę warty polecenia. I w tym momencie nie rzucam słów na wiatr. Osoby które szukają naprawdę sztywnej pały właśnie ją znalazły. Podczas zakupu byłem w dwóch dużych sklepach wędkarskich i macałem co najmniej kilkanaście kijków w granicy od 400 do 650zł. I powiem wam że tylko ten model spełnił wszystkie moje wymagania.

 

 

 

Tagged with:     ,

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline