Wisła w Warszawie (Port Czerniakowski- wypad 02.03.2016r

W środę 02.03. 2016r korzystając z wolnego dnia od pracy postanowiłem wybrać się na rybki w okolice Mostu Łazienkowskiego. Moim łowiskiem był port Czerniakowski łączący się z Wisłą. Rybki na jakie się nastawiałem to leszcze, krąpie oraz płocie. Na łowisko dotarłem około godziny 6.30. Zanim rozłożyłem stanowisko, przygotowałem zestawy itp była już godzina 7.30. Metoda jaką postanowiłem wybrać był lekki grunt. Na samym początku ludzi było niewiele co dało mi do myślenia że ryby mogą nie być aktywne. Będąc tydzień temu na owym akwenie ludzi było 10 razy więcej.

Na samym początku łowienia pogoda była marna, padał śnieg oraz ryby nie chciały współpracować. Na szczęście wiatr był umiarkowany i umożliwiał komfortowe łowienie oraz nagrywanie filmu. Niestety po południu zerwał się wiatr a na czystej tafli wody pojawiła się falka. Która niosła dużo syfu, takiego brudu już dawno nie widziałem. Prawdopodobnie było to spowodowane podwyższeniem stanu wody ale nie tylko ponieważ na wodzie unosiły się jakieś substancje chemiczne. Które mogły  przedostać się do wody z pobliskich barek mieszkalnych.

Rybki nie chciały współpracować, ale złe warunki i zmiana ciśnienia robi swoje. Co prawda w tym dniu grunt okazał się słabą metodą. Ponieważ spławikowcy trochę połapali od godziny 11. Ale rano również nie mieli brań. Na pewno skutkiem słabego wyniku było słabe rozpoznanie łowiska na którym byłem drugi raz w życiu. Obserwowanie wody podczas tego wypadu nakierowało mnie na miejsce w którym powinienem sie nastawić tego dnia. Mewy oraz liczne spławy mówiły same za siebie. Zresztą ilość osób które dotarły nad wodę po południu również wskazuje na miejsca które ryby sobie upodobały.  Na pewno kolejny mój wypad nad tą wodę będzie z lekkim spławiczkiem oraz batem.  Przez około 6 godzin łowienia złowiłem parę leszczy, krąpi, sap oraz certę. Która okazała sie przyłowem. Rybka od razu wróciła do wody bez przetrzymywania w siatce ze względu na okres ochronny. Reszta ryb również pływa dalej o czym niebawem będziecie mogli się przekonać oglądając filmik z wyprawy który właśnie jest w trakcie montażu. W filmie opowiem pokrótce moje zestawy, opiszę kilka rzeczy oprócz tego będą urywki z łowienia. Niestety przez chorobę mam na nim trochę zdeformowany głos ale filmik i tak pomimo to wrzucę na YT. A tymczasem podsyłam kilka stopklatek z filmików.

 

 

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline