Majowe leszcze- The method feeder

Jak praktycznie co weekend wybrałem się na łowisko komercyjne potrenować trochę The Method Feeder. Tym razem padło na łowisko Ossów położone niedaleko Kobyłki. Tym razem moim celem było połowienie karpi oraz leszczy na mini przynęty. Do tego testowałem nowe aromaty w zanętach które tym razem nie spisały się najlepiej. Ale i tak pomimo to udało mi się coś połowić. Trafiłem parę karpi i sporą ilość leszczy.

Ryby niestety tego dnia w pełni nie dopisały.  Aczkolwiek udało mi się przechytrzyć cztery karpie i około 10 leszczy. Wszystkie rybki złowiłem na the method feeder. Podajnik wypełniłem mieszanką kilku pelletów w granulacji 1mm, 2mm i mini ilością namoczonego feede peelletu 4mm i 6mm. Jako przynęt używałem małych pelletów, dambelsów oraz soft pelletów o średnicy od 4mm do 6mm. Co ciekawe rybki tego dnia upodobały sobie kolor czerwony po prostu na nic innego nie reagowały. Jeśli chodzi o smaki to górowały raczej śmierdziuchy oraz ananas.

Niestety nie wszystko poszło po mojej myśli. Ponieważ chciałem trochę poeksperymentować zapachami pelleów zanętowych. Co tym razem się nie sprawdziło. Ale przynajmniej wyciągnąłem z tego wnioski. Oprócz ryb kóre udąło mi się wyciągnąć. Miałem sporo niezaciętych brań leszczy oraz dwie spinki fajnych karpi. Jedne z nich niestety spoił się z haka bezzadziorowego a drugi zerwał zestaw razem z żyłką. Myślę że nie była to mała sztuka ponieważ jak co roku na wiosnę wymieniłem wszystkie żyłki. Ale nowa żyłka trabucco 0,25mm nie podołała wyzwaniu. Myślę że była to jakaś wada fabryczna albo uszkodzenie powstałe podczas wcześniejszych tegorocznych wypadów.

Jeśli chodzi o filmik z łowienia to niestety tym razem znowu nic nie nagrałem. Ale wszystko jest w planach. Na razie ćwiczę trochę montaż filmów. Myślę że niedługo zobaczycie nową odsłonę. Tym razem o wiele krótsza i ciekawszą oraz z fajną muzą 🙂

Do zobaczenia nad wodą i zapraszam do odwiedzenia nas na Facebooku —> Fanpage

www.wedkarstwofeederowe.pl

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline