Szarpakowcy na zimowiskach ryb- Zimowy horror

Cześć, dzisiaj chciałbym poruszyć bardzo nerwowy temat. A mianowicie obecność szarpakowców na zimowiskach ryb. Temat jest znany już od wiek wieków pomimo to takie incydenty zdarzają się na naszych wodach. Jestem ciekaw co Wy myślicie na ten temat i liczę na wasze komentarze oraz dyskusję co można z tym zrobić? Bo ja nie mam już pomysłów. Skoro kary nie działają, to co robić???

Zapewne wielu z wędkarzy, szczegulnie tych młodych nie wiem nawet o co chodzi. No i z jednej strony to dobrze ale z drugiej nie do końca ponieważ nie mają pojęcia na co zwracać uwagę podczas pobytu nad wodą. I nieraz nawet mogą nie podejrzewać że pseudo wędkarz łowiący obok za krzakiem kłusuje metodą szarpakową.

Ogólnie kłusownictwo tą metodą polega na zahaczaniu ryb ostrymi kotwicami o płetwy czy brzuch ryb. Jak widać po zdjęciach ,,specjaliści” w takim sposobie kłusownictwa. Sami tworzą sobie narzędzie zbrodni. Poprzez zalanie zwykłej kotwicy do przynęt sztucznych np. ołowiem. Taki zestaw montują najczęściej na sztywnych kijach z plecionkami które w porównaniu do żyłki nie mają żadnej rozciągliwości.

Po czym zarzucają taką kotwicę obciążoną ołowiem i energicznie szarpiąc ściągają zestaw. Co ciekawe często takie osoby są posiadaczami kart wędkarskich. Czego nie mogę pojąć. Oczywiście pisząc ten wpis nie mam na myśli podsuwanie komuś głupich pomysłów a raczej chciałbym zwrócić na to uwagę. I przypomnieć że taki problem niestety pomimo wieku w którym żyjemy nadal jest sporym problemem.

Takie incydenty często zdarzają się na zimowiskach ryb. Czyli miejscach w których ryby gromadzą się aby spokojnie przetrwać zimę. Nie będę podawał już konkretnych miejsca w mojej okolicy czyli na Mazowszu. Z prostego względu na to że jeśli choć czyta to jedna osoba która stosuje tą metodę kłusowniczą. To nie warto podsuwać jej nowych miejsc rzeźni.

Także koledzy zwracajmy na to uwagę i w przypadku podejrzenia. Bezwzględnie kontaktujmy się z odpowiednimi służbami. Ogólnie jestem ciekaw co wy o tym sądzicie? Oraz czy macie jakiś pomysł aby uniknąć takich zachować??? Piszcie proszę wasze propozycję w komentarzach.

Zdjęcia pokazane w artykule zostały udostępnione dzięki życzliwości komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej

Autor /


Filip Podsiadły

1 komentarz

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline