Łowienie białorybu na bolonkę- Odskocznia od gruntówek

Zapraszam wszystkich do przeczytania krótkiej relacji z wypadu na Kanał Żerański z lekkimi spławikami. Tym razem na ryby wybrałem się z Tomkiem Popłońskim z kanału Wędkarski Challange na YT.

Ryby niestety nie dopisały. Tym razem postanowiliśmy odstawić gruntówki na bok i zabrać nad wodę bolonki. Przez pare godzin łowienia udało nam się złowić pare sztuk płoci i pojedyncze leszcze. Ryby brały bardzo chimerycznie a na dodatek silny wiatr zepsuł nam cały wyjazd. Ewidentnie nie był to dzień na spławik.

Nasza technika była bardzo prosta ja sięgnąłem po sześcio metrową bolonkę którą uzbroiłem w lekki kręcioł typu Match z żyłką główną 0,12mm. Do tego postanowiłem wybrać spławik typu Dick w gramaturze 1g. Jeśli chodzi o przypon to standardowo wykonałem go z żyłki 0,10mm i uzbroiłem w haczyk z cienkiego drutu, o wydłużonym trzonku i wąskim łuku kolankowym.

Tomek natomiast wybrał kij 5m z nieco cięższym spławikiem. Dzięki któremu przytrzymywał zestaw w miejscu podczas silnych podmuchów wiatru. Co przyniosło efekt w postaci bardziej selektywnych ryb. Mój zestaw nieco dryfował dlatego łapałem trochę więcej ryb ale mniejszych.

Na rybach nie siedzieliśmy długo. Tomek ze względów rodzinnych zjechał trochę wcześniej ja natomiast postanowiłem jeszcze chwile posiedzieć. Jednak nie było fajerwerków. Ryby brały mizernie. Ogólnie cała wyprawa tym razem wyszła z inicjatywy Tomka który zaproponował spławik. Co bardzo mnie cieszyło ponieważ już dawno zapomniałem jak się na to łowi hahahh 😉 Tym razem nie ciągnęliśmy jak zawsze ton ekwipunku wędkarza. I postawiliśmy na prostotę. Czyli zero wózków, kombajnów, podestów itp. Wystarczyła jedna bolonka, podbierak, krzesełko no i wiadro z rozrobioną w domu zanętą.

Zapraszam do śledzenia poczynań Tomka na YT, fb i jego stronie www:

Link do kanały Na YT —> https://www.youtube.com/channel/UC7PfIKcpXNKgviA0x3eTK4w

Link do FanPage na fb —> https://www.facebook.com/wedkarskichallenge/?fref=ts

Link do strony www —> http://wedkarskichallenge.pl/

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline