Testy podwodne produktów Fikado Fish

Cześć, dzisiaj postanowiłem przygotować dla Was podwodne testy produktów Fikado Fisch w domowym zaciszu. Zapraszam i mam nadzieje że Wam się spodoba 🙂

Ostatnio z ciekawości złożyłem małe zamówienie na stronie fikadofish.pl po głośnej kampani reklamowej rabatu 15% do końca istnienia sklepu dla pierwszych 200 osób.  Po czym ich przedstawiciel skontaktował się ze mną i zaproponował mi kilka darmowych produktów w ramach testów. Niestety z przyczyn warunków pogodowych oraz braku odpowiednich łowisk w okolicy które są zamykane na zimę. Nie mam możliwości pojechać nad wodę. Dlatego też postanowiłem sprawdzić poszczególne produkty w zaciszu domowym.

Na pierwszy ogień poszedł pellet Fikado Uni którego skuteczność postanowiłem sprawdzić na rybkach akwariowych. Jako iż w ostatnim okresie są one najlepszymi testerami. Tak samo jak mój pies hahaha. Do akwarium z małymi karasiami i stynką. Wrzuciłem pare Granulatów a to co się działo możecie obejrzeć w filmiku.

Pellet Fikado Fisch Red Halibut:

Jak widać pellet Fikado Fisch w pierwotnej wersji bardzo szybko pracuje w wodzie. Dlatego trzeba go odpowiednio skleić. Można to robić na pare sposobów. Ale o tym postaram sie opowiedzieć w kolejnym wpisie. Który będzie miał forme poradnika o tytule ,,Jak i czym doklejać pellety – Na różne głębokości łowiska” Wszyscy wędkarze łowiący na method feeder wiedzą ze spoistość pelletu oraz sposób jego doklejenia często decyduje o naszym sukcesie.

Namoczenie pelletu Fikado Fisch 2mm:

Pellet do dzisiejszych testów namoczyłem w bardzo prosty sposób dzięki któremu szybko i bez bałaganu mogłem uzyskać towar wprost do podajników. Taki sposób można spokojnie odtworzyć sobie nad wodą. Używając większego sitka kuchennego oraz pustego wiadra po produktach Fikado. Pellet trzymałem w wodzie na oko. Ponieważ było to moje pierwsze styknięcie z tym produktem. A jak wiemy każdy pellet od innego producenta ma inne właściwości sorpcji wody.

Pellety do method Feeder 2mm:

Fikado Fisch wprowadziło na rynek dwa kolory pelletu do method feeder w kolorze czerwonym o smaku Robin Red jak i Zielonym Green Beteina. Z obu tych produktów można tworzyć różne  kombinacje kolorystyczne. Pellety można łączyć z method mixami. Wariantów jest sporo i myślę że niebawem z powodu zimy i braku aktywności nad wodą (bo jak wiecie nie łowię na lodzie). Przedstawię Wam kilka moich propozycji. A przy okazji sam przeprowadzając takie testy wyciągnę nowe wnioski które na pewno przełożą się na wyniki w sezonie 2017.


Method Mix Fikado Robin Red:

Method mix jest fajną sprawą na wszystkie ryby karpiowate. Jego stabilność w wodzie zależy od poziomu nawilżenia. Mix robin red namoczyłem dużą ilością wody. Dzięki czemu dłużej pracował w wodzie. Jest to dobra alternatywa na głębokie łowiska itp.

Mix Green Beteina:

Natomiast zielony mix namoczyłem już mniejszą ilością wody. Dzięki czemu pracował o wiele szybciej i w takiej postaci można go wykorzystać na wszystkie płytkie wody. Oba mixy powinienem przetrzeć przez drobne najlepiej 2 albo 3mm sito. Co na pewno dodatkowo polepszyło by prace mixów. Ale nie chciałem już tego robić. Ze względu na to że w domu miałbym za duży bałagan.

Mieszanina pelletu z mixem: 

Idealnym połączeniem szczególnie na jesień albo wczesną wiosnę jest połączenie pelletu 2mm z method mixem. Jest to pewniak na przechytrzenie karpi. Ja akurat rozrobiłem trochę pelletu Robin Red jak i Green Beteina do którego dodałem Method Mix Robin Red w proporcji około 50/50. Jak widać na filmiku czerwony method mix rozrobiłem już z mniejsza ilością wody dlatego pracuje szybciej niż w przypadku w którym tej wody było stosunkowo więcej. Co można porównać oglądając Film o nazwie —> Method Mix Robin Red

Jak na razie po pierwszych domowych testach produkty Fikado bardzo mi podeszły. Zresztą rybą w moim akwarium chyba taż. Myślę że gdy tylko przyjdą pierwsze Wiosenne dni pokarze Wam pare fajnych rybek które będę próbował przechytrzyć na produkty Fikado. I zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeśli chcieli byście kupić jakieś produkty które przedstawiłem w tym wpisie to luknijcie sobie na stronę fikadofish.pl. Na której obecnie jest promocja i jeśli zrobicie zakupy za minimum 30zł to otrzymujecie dożywotni rabat -15%. Uwaga ilość osób jest ograniczona.

 

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline