Poradnik method feeder- Kruszony pellet

Cześć dzisiaj chciałbym pokazać Wam prosty sposób na wykorzystanie zmielonego pelletu w method feeder. Zapraszam.

Mielony pellet jest doskonałym dodatkiem który często dodaje do drobnego 2mm pelletu którym nabijam podajniki z method feeder. Niektórzy wędkarze stosują method mixy z którymi podają pellet w proporcji np. 50:50 czy 30:70 (Pellet: Mix) Ja w okresach dobrego żerowania ryb zamiast gotowych mixów podchodzę do sprawy trochę inaczej i do zanęt wykorzystuje crush pellety. Które dzięki swojej drobnej frakcji dobrze wypełniają luki pomiędzy pelletem i fajnie układają się w podajniku tworząc regularną kopułę.

Oczywiście mixy również goszczą w moim arsenale i często po nie sięgam. Ale dziś chciałem skupić się  tylko na kruszonym pellecie i pokazać jego zastosowanie w moim wykonaniu. Możliwości jest kilka. I nie jest to dodatek stricte do method feeder. Śmiało można go wykorzystywać do wszelakich PVA podczas łowienia karpi z wywózki czy też do małych PVA wykorzystywanych w hybrydzie.

Na filmie zademonstrowałem jak szybko i sprawnie idzie mielenie pelletów za pomocą młynka do kawy. Koszt takiego udogodnienia waha się od 30 do 80zł. A wiec majątek to nie jest. A na pewno taka maszyna przyda się nie raz. Pellet wystarczy wsypać do pojemnika nacisnąć guzik dosłownie dwa razy i gotowe. Taki kruszony pellet możemy sobie zawsze przygotować w większej ilości. I pakować go w torebki foliowe (takie większe samary). Ja teraz robiłem to w małej ilości ale zademonstrować co i jak.

Smaku Robin Red nie trzeba Wam chyba przedstawiać? Podejrzewam że każda osoba łowiąca na metodę miała z nim styczność. Dlatego u mnie jest on podstawą podczas łowienia na metodę. I mówię tu nie tylko o przynętach ale przede wszystkim zanętach typu mixy, kruszony pellet jak i sam pellet zanętowy 2 mm.

Pellet fikado UNI to typowy GRANULAT który bardzo dobrze nadaje się podczas wstępnego nęcenia łowiska przy łowieniu na method feeder za pomocą spomba czy kul. Jego cechą jest szybka praca pod wodą jak i skład w którym jest mniej tuczących i treściwych kąsków niż w wypadku pelletu 2mm np. Grenn Beteina czy Robin Red. Dzięki czemu pellet szybko wabi ryby w łowisko ale ich aż tak nie syci. Ten pellet w wersji zgranulowanej 4,5mm nie nadaje się do metody. Ze względu na rodzaj sprasowania oraz wielkość. Ale za to w wersji zmielonej jest już świetnym dodatkiem.

Pellet Green Beteina jak i Robin red 2mm to typowe pellety do metody. Ich poziom sprasowania idealnie nadaje się do łowienia na podajniki. Pellety jak większość na rynku potrzebują odpowiedniego sklejenia aby nie rozpaść się w czasie opadania podajnika na dno.

Połączenie zmielonego mixu Fikado UNI 4,5mm ze zmielonym pelletem 2mm Green Beteina.

Kruszony pellet Robin Red 8mm

Tak jak już wcześniej wspomniałem kruszony pellet to świetny dodatek do 2mm albo 3mm pelletów. Na mniejsze dystanse i głębokości fajnie wypełnia luki pomiędzy pelletem oraz usztywnia naszą kupułę pelletu. Niestety łowiąc na dalszych odległościach gdy nasze żuty są bardzo energiczne albo podczas wędkowania na wodach głębokich crusch pellet nie wystarczy aby odpowiednio skleić nam towar. Dlatego musimy go dopalić. Jednym z podstawowych i chyba najbardziej znanych sposobów jest dodanie przed namoczeniem kruszonego pelletu trochę kleju mineralnego typu bentonit.

Jak już zauważyliście ostatnio przy okazji zakupów dostałem od firmy Fikado Fish pare produktów. Dlatego przez zimę postaram się napisać pare przydatnych poradników w formie podwodnych testów itp.

Ps. W następnym wpisie pokarze Wam kilka albo nawet kilkanaście sposobów na doklejenie pelletu. A więc bądźcie na bieżąco i obserwujcie stronę. Obiecuje bardzo dobry materiał.

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline