Jak przygotować ochotkę haczykową do łowienia- Mój sposób

Cześć, dzisiaj postanowiłem opisać Wam mój prosty i szybki sposób na przechowywanie i przygotowanie ochotki do łowienia. Patent jest zapewne znany wielu z Was ale myślę że kilku osobą może się przydać.

Proces przygotowywania i przechowywania ochotki zapewne kojarzy się Wam z licznymi i czasochłonnymi czynnościami. Szkół jest kilka jedni uważają że ochotkę trzeba trzymać w wodzie inni natomiast twierdzą iż na sucho w gazecie. Ja podchodzę do tematu na lajcie jako amator a nie żaden zawodowiec. O czym postaram się pokrótce opowiedzieć. 

Jak widać kupiona ochotka jest przetrzymywana w jakieś ziemi bądź drobno zmielonej korze itp.

Dlatego ja przekładam ją do pojemników z wodą. Tak aby większość ziemi i obumarłe larwy pozostały w pojemniku. 

Kolejno ochotkę przelewam ostrożnie na drobne sito i delikatnie polewam ją wodą w umiarkowanej temperaturze. Tak aby dokładnie usunąć wszystkie za nieczystości. 

Następnie pudełko wykładam chusteczkami higienicznymi oraz przekładam na to ochotkę. Gdy lekko się osuszy wymieniam chusteczki na nowe i wkładam robaki do lodówki.


Jak widać sposób jest banalny i co ważne szybki bez żadnego bawienia się w wymieniania wody co 3 godziny itp. Warto dodać że tak przygotowaną ochotkę przetrzymuje w lodówce max jedną-dwie noce.Ochotka nad wodą prezentuje się całkiem apetycznie. Jest czerwona i bardzo ruchliwa. Co naprawdę ma znaczenia i wpływa na ilość naszych brań. 

Tagged with:     , , , ,

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline