Sztyca, kosz i łyżka zanętowa- Jak oszczędzić i łowić funkcjonalnie

Cześć, dzisiaj chciałbym przedstawić Wam mój sposób na zaoszczędzenie paru złoty dzięki trzem podstawowym zakupom każdego wędkarza.

Na pewno większość z Was ma na swoim wyposażeniu zwykłą sztycę z koszem. Ale nie każdy posiada bardzo przydatny patent czyli łyżkę zanętową. Dzięki której w połączeniu ze sztycą i koszem możemy stworzyć kilka fajnych wariantów. Które na pewno przydadzą się nie jednemu z Nas. Teraz po kolei przedstawię w oddzielnych punktach co możemy wykonać z tych trzech rzeczy i do czego nam się to może przydać.

Poręczny podbierak spinningowy

Jako pierwszy chciałbym przedstawić podbierak spinngowy który możemy złożyć z rączki od łyżki zanętowej oraz zwykłego kosza do podbierania ryb. Patent jest bardzo fajny. Sam niejednokrotnie z tego korzystałem. Rączka od łyżki w tym wypadku Jaxona. Jest bardzo fajnie wykonana na rękojeści ma piankę oraz zakończona jest smyczą. Dzięki której możemy zamontować podbierak do kamizelki czy też po prostu może on służyć jako zabezpieczenie przy podbieraniu większej ryby. Naprawdę patent bardzo prosty. I co ważne zdaje to egzamin. I nie musimy kupować podbieraka spinningowego który często kosztuje powyżej 50zł.

 Podbierak spinningowy na wysoką burtę

Drugą opcją jest skonstruowanie dłuższego podbieraka spinningowego za pośrednictwem jednego składu sztycy i kosza. Podbierak jest o wiele dłuższy niż te opisany powyżej i świetnie sprawdza się na wyższe brzegi zbiorników wodnych.

Podbierak do białorybu (spławik, grunt) 

Jako trojkę przedstawię zwykły podbierak do białorybu o długości 3m. Który składa się ze zwykłej sztycy i kosza. Jak widać sztyca jest teleskopowa dzięki czepu podczas łowienia mamy sporo komfortu. I po podebraniu ryby możemy szybko odpiąć sobie dwie sekcje sztycy i pozostawić tylko jedną z koszem. Dzięki czemu mamy nieograniczone ruch na stanowisku. A po zrobieniu zdjęć i wypuszczeniu ryby. Podbierak dosłowne w kilka sekund spinamy zpowrotem i jesteśmy gotowi do podbierania następnych zdobyczy.

 Łyżka zanętowa do podawania kul na dużą odległość

Czwartą możliwością jest skonstruowanie łyżki zanętowej. Oryginalną z krótką rączką nie jesteśmy w stanie posłać towaru na dużą odległość. Ale po zamontowaniu do łyżki jednej sekcji sztycy od podbieraka. Nasz zasięg zwiększa się o 30-40%. Nawet gdy mamy zamiar łowić na bardzo dużym dystansie to możemy podpiąć w taki sposób dwie sekcję. Dzięki czemu żuty nie pochłoną dużo energi i będą celne oraz dalekie.

Łyżka do nęcenia np. z pontonu

Zwykła łyżka z krótką sztycą przydaje się podczas nęcenia łowiska z pontonu np. ziarnem, pokrojonymi kulkami, pelletem itp. A oprócz tego świetnie nadaje się do ładowania mieszanki zanętowej na naszą łódkę zanętową. Tak aby nie pobrudzić się często mocno zadipowanym towarem.

Myślę że wpis może Wam się przydać. Dla mnie takie rozwiązanie jest bardzo fajne. I uważam że taka inwestycja nie będzie pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Wszystko zostało przetestowane i spełnia swoje funkcje. Dlatego jeśli macie na wyposażeniu sztycę z koszem to warto dokupić tą najtańszą łyżkę Jaxona.

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline