Przypon do metody z gumką- Jak zrobić

Cześć, dzisiaj zapraszam Was do przeczytania krótkiego poradnika dla początkujących wędkarzy. W którym pokarze jak zrobić podstawowy przypon do method feeder z sylikonową gumką. Już niebawem na mojej stronie pojawią się kolejne wpisy z innymi propozycjami przyponów 🙂

Na początek ucinamy około 20-25cm dowolnego materiału przyponowego. Ja akurat wybrałem sobie żyłkę firmy Dam o średnicy 0,23mm. Ten sam przypon można wykonać również z fluoocarbonu albo plecionki o dowolnej średnicy.

Następnie na żyłkę nakładamy sylikonową gumkę. Ja osobiści upodobałem sobie firmę Drennan i gumy w rozmiarze mini i micro. Po czym zawiązujemy małą pętle (np. węzłem tzw. ósemką).

Kolejno ucinamy mały około 2-3mm odcinek sylikonowego wężyka który spełnia rolę pozycjonera naszego włosa. I nawlekamy go na nasz materiał przyponowy. Ja zależnie od grubości haka używam wężyków o średnicy 0,5 i 0,2mm.

Kolejnym krokiem jest nawleczenia haczyka na naszą żyłkę oraz przełożenie sylikonowego wężyka na trzonek haka.

Następnie dostosowujemy długość włosa do naszych podobań. Po czym zawiązujemy zwykły węzeł bez węzła który na pewno każdy z Was zna. Jeśli ktoś zaczynał by przygodę z wiązaniem to na YT jest sporo fajnych poradników jak taki prosty węzeł wykonać. Ostatni krok to odmierzenie długości przyponu jaki nas interesuje oraz zawiązanie malutkiej pętli. Można to zrobić na kilka sposobów ja upodobałem sobie patent firmy preston Loop Tyer. Ale spokojnie można użyć klasyka z dwoma patyczkami które widać na zdjęciuNakładanie przynęt w środek sylikonowych gumek idzie bardzo sprawnie dzięki specjalnemu urządzeniu. Na rynku jest sporo takich produktów a ceny dochodzą do 50zł. Ale ja akurat kupiłem sobie takie urządzonko firmy jaxon za przyzwoitą kwotę.

A o to druga opcja wykorzystania tego przyponu 🙂

Ps. Niedługo na stronie pojawią sie kolejne wpisy z innym przyponami. Jedne dla początkujących a inne trochę bardziej zaawansowane.

Autor /


Filip Podsiadły

1 komentarz

  1. Suellen Ferriter

    We’re a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your site provided us with valuable info to work on. You’ve done an impressive job and our whole community will be grateful to you.

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline