Przypon do metody Pushstop (clickstop)- Jak zrobić

Cześć, dzisiaj zapraszam na kolejny wpis z seri zimowego kręcenia przyponów. Tym razem postanowiłem zaprezentować kolejny podstawowy przypon w piórniku methodowca. W kolejnych poradnikach będę pokazywał nowe propozycję. Na razie lecimy z tymi podstawowymi ale za jakiś czas pojawią się różne dziwolągi 🙂

Na początku ucinamy około 25-30cm naszego materiału przyponowego. Ja w tym wypadku użyłem akurat plecionki Sufixa. Kolejno obcinamy około 10-20cm cienkiej żyłki. Je generalnie używam 0,10mm ale aby uzyskać lepszy efekt i widoczność na fotach tym razem wykorzystałem grubszą średnice 0,14mm.

Na początku na żyłkę naciągamy nasz stoper Quikstop lub jak kto woli Pushstop. Następnie przeciągamy go na plecionkę. Tak jak jest to zaprezentowane powyżej. Patent z przeciaganiem znacie na 100% ze standardowych gumowych stoperów spławikowych. Po przeciągnięciu stopera wiążemy małą pętle o jak najmniejszej średnicy.

Kolejno na nasz przypon naciągamy mały 2-3mm kawałek sylikonowego wężyka korzystając z patentu pokazanego przy stoperze. Zapewne zapytacie się czemu nie można bezpośrednio nawlec Quikstopa oraz wężyka na plecionkę. Odpowiedz jest bardzo prosta: podczas wiązania przyponów na plecionce która ma właściwości do rozwarstwiania się było by to praktycznie nie możliwe. Co innego jeśli przypon kręcimy na cienkiej żyłce albo fluorocarbonie. W tych dwóch przypadkach wystarczy bezpośrednio nawlec stoper oraz wężyk na przypon.

Po nawleczeniu sylikonowego wężyka przychodzi czas na nasz haczyk. Ja w tym wypadku użyłem bezzadziorowego haka Drennan Carp Method.

Gdy nasz haczyk znajduje się na przyponie. Musimy nałożyć sylikonowy wężyk na trzonek haczyka. Dzięki czemu nasz włos z przynętą będzie lepiej układać się w wodzie.

Kolejno dopasowywujemy długość włosa jaki nas interesuje i zawiązujemy haczyk węzłem bez węzła. Jeśli zaczynanie dopiero przygodę z kręceniem i nie znacie jeszcze tego podstawowego węzła na YT macie poradniki jak go wykonać. Ps. Jest to najszybszy i najłatwiejszy węzeł jaki znam.

Ostatnim krokiem jest zawiązanie małej pętli na końcu przyponu i gotowe 🙂

 Na ilustracjach powyżej przedstawiam prostotę tego przyponu. Który idealnie wpływa na szybkościowe łowienie ryb. I pozwala wymienić przynętę najszybciej jak tylko się da.

A o to efekt końcowy. Jak widać na ilustracji nasza przynęta w tym wypadku kulka pop up została specjalnie podrasowana poprzez podpiłowanie. Dzięki czemu stoper nie jest aż tak widoczny i wyczuwalny dla ryb.

Będąc przy kulkach pływajacych chciałem Wam zademonstrować jak ten przypon demonstruje się pod wodą przy zastosowaniu podajnika guru ze specjalnym adapterem do przynęt pływających.

Jak widać na filmiku przedstawiłem podajnik guru ze specjalnym adapterem do pop up. W tym przypadku zastosowanie klipsa i podwieszenie przynęty bardzo nisko dna wpływa radykalnie na ilość brań. Gdybyśmy nie użyli adaptera przypon z kulką pop up podniósł by się dobre 15cm nad podajnik co na pewno zmniejszyło by ilość brań.

 

Autor /


Filip Podsiadły

1 komentarz

  1. Kayleen Semas

    Having read this I believed it was really informative. I appreciate you finding the time and effort to put this short article together. I once again find myself personally spending a significant amount of time both reading and leaving comments. But so what, it was still worthwhile!

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline