Przypon do method feeder z wkrętem- Jak zrobić

Cześć dzisiaj zapraszam Was na krótki poradnik dotyczący wiązania przyponu do metchod feeder z tzw. wkrętem. Myślę że na pewno przyda się to nie jednej osobie zaczynającej przygodę z wiązaniem 🙂

Na początku ucinamy odcinek około 20cm dowolnego materiału przyponowego może być to plecionka, fluorocarbon czy też żyłka na której przykładzie pokaże jak wykonać ten przypon. W tym wypadku użyłem żyłeczki o średnicy 0,23mm o wytrzymałości około 4,5kg.

Następnie nawlekamy nasz wkręt na żyłkę. Po czym zawiązujemy mini pętle np. węzłem tzw. ósemką.

Kolejno na żyłkę nakładamy mały około 2-3mm kawałem sylikonowej gumki. I przekładamy ją na trzonek haczyka. Gumka ma za zadania uatrakcyjnić naszą przynętę na dnie i lepiej zaprezentować ją rybie.

Następnie dostosowujemy długość naszego włosa (zależnie od upodobań) i wiążemy węzeł bez węzła. Jeśli ktoś nie zna tego podstawowego węzła na YT jest pare poradników jak to wykonać.

Ostatnim krokiem jest zawiązanie małej pętelki i gotowe !!!

                                        

Autor /


Filip Podsiadły

1 komentarz

  1. Numbers Swindell

    I’m truly enjoying the design and layout of your site. It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme? Great work!

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline