Przypon z klipsem na robaki- Jak zrobić

Cześć, dzisiaj zapraszam Was na krótki poradnik dotyczący produkcji przyponu do method feeder w którym użyje klipsa do białych robaków/pinki.

Na początku przygotowujemy materiały potrzebne do produkcji naszego przyponu. Ja upodobałem sobie akcesoria firmy stonfo. Jak widać po zdjęciu do wykonania przyponu potrzeby jest nam sam klips do robaków, sylikonowe gumki o różnej długości i kawałek drucika z wygiętą końcówką. Dodam że większość firm sprzedaje to wszystko w kompletach za w miarę rozsądne pieniądz. Jeśli chodzi o materiały przeponowy tu wybór należy do Was. Ja standardowo do tego celu używam żyłki fluoracarbonu oraz plecionki.

Kolejno sylikonową gumkę przeciągamy na nasz drucik.

Następnie naciągamy klips na drut oraz przeciągamy go na gumkę. Tak jak jest to widoczne na zdjęciu powyżej.

Po przygotowaniu naszego klipsa. Zabieramy się za wiązanie haczyka. Można to zrobić dowolnym węzłem. Ja generalnie upodobałem sobie węzeł bez węzła. (poradniki jak go wykonać znajdziecie na YouTub)

Następnie dostosowujemy długość naszego przyponu i zawiązujemy małą pętelkę na końcu naszego przyponu.

Ostatnim krokiem jest zahaczenia gumki o nasz haczyk oraz nawleczenie jej na łuk kolankowy i gotowe.

Proces nakładania robaków na klips jest bardzo łatwy i idzie całkiem sprawnie o ile zaostrzony koniec klipsa nie jest mocno stępiony. Ja generalnie do tego celu używam grubych białych robaków ale na potrzeby wpisu wykorzystałem starą półmartwą pinkę która została mi jeszcze z jesieni.

Nasz przypon można podnieść np. pływającą kukurydzą albo kulkami czy dambelsami typu pop up.  Tak aby unosiły się lekko nad dnem. Co na pewno zwiększy ilość brań 🙂

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline