Pozycjoner haka z rurki termokurczliwej- Jak zrobić

Siema, dziś zapraszam Was na krótki poradnik dotyczący pozycjonerów haków. Jak wiemy wiele firm ma w swojej ofercie gotowe produkty przypominające wyglądem robaki. Niestety ich cena jest dość wysoka. I na dodatek takie produkty nie pasują do każdej wielkości haczyka. Ja w method feeder nie używam haczyków większych niż nr 8. Dlatego wszystkie pozycjonery robię do swoich potrzeb. Za pomocą najzwyklejszych rurek termokurczliwych.

Już nie będę pokazywał jak robię przypon od podstaw tylko posłużę się gotowcem. Jeśli ktoś jeszcze nie widział to zapraszam do czytania poradników na temat produkcji przyponów z : Klipsem na białe robakiWkrętemClick stopem i Gumką. A już niebawem na blogu pojawią się kolejne propozycję przyponów i nie tylko 🙂

Gdy mamy już nasz przypon. Odmierzamy i ucinamy odpowiedni odcinek rurki termokurczliwej. Ja zawsze robię to na oko i dostosowuje długość do wielkości haka. Jak widać po zdjęciach nie ma tu nic skomplikowanego.

Kolejno gdy rurkę mamy już na przyponie. Wystarczy naciągnąć ją na trzonek haczyka. Mniej więcej tak aby rurka zasłoniła nam cały węzeł bez węzła.

 Następnie podgrzewamy wodę w czajniku tak aby uzyskać proces wrzenia i pare wodną nad którą będziemy podgrzewać naszą rurkę. Wystarczy dosłownie kilkanaście-kilkadziesiąt sekund i rurka stopniowo zacznie się kurczyć.

Gdy rurka jest ciepła, rozgrzana oraz elastyczna wystarczy wygiąć ją pod odpowiadającym nam kątem. I gotowe 🙂

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline