Przypon z pływającą kukurydzą/ kulką i robakami- Jak zrobić

Witam, dziś zapraszam Was na kolejny poradnik dla początkujących. W którym zademonstruje jak zrobić zestaw do metody z pływającą kulką, bądź kukurydzą i robakami. Zapraszam do czytania i oglądania zdjęć oraz filmików.

Do przygotowania zestawu będą potrzebne nam. Dwa haczyki w rozmiarach 8 i 18. Do tego oczywiście materiał przeponowy. Ja ten przypon zawsze robiłem na żyłce ale teraz zademonstruje to na plecionce aby wszystko było dobrze widać, sylikonowa rurka która będzie pozycjonować włos. I najważniejsze czyli sztuczna kukurydza albo sylikonowe kulki pop-up oraz robaki. Ja użyłem pinki ponieważ miałem ją akurat na stanie. Ale najlepsze do tego celą są grube białe robaki.

Na początek odcinamy odcinek około 25-30cm naszego materiału przeponowego. I wiążemy mniejszy haczyk. Ja do sylikonowej kulki użyłem nr. 18 ale do sztucznej kukurydzy która jest większa można spokojnie dać numer 16 a nawet i 14.

Kolejno sylikonową kulkę nabijamy na ,,szydełko” i przeciągamy je na materiał przyponowy. Tak jak jest to zademonstrowane powyżej.

Do tego na plecionkę/żyłkę nawlekamy mały kawałek sylikonowej rurki oraz większy haczyk nr 8

Po czym sylikonową gumkę przewlekamy na hak i ustawiamy za łopatką haczyka.

Następnie ustalamy długość naszego włosa i wiążemy węzeł bez węzła. Jeśli ktoś nie wie jak wykonać ten podstawowy węzeł to odsyłam do filmików na YT. Gdzie wszystko jest pokazane.

I zestaw gotowy. Jeśli chcemy założyć robaki wystarczy wyciągnąć mniejszy haczyk nr 18 który jest w bity w kulkę. Nałożyć na niego robaki i z powrotem go wbić.

Taki sam zestaw można skonstruować na podstawie sztucznej kukurydzy tak jaki jest to zademonstrowane na filmie który nagrywałem około 2 lata temu.

Na filmie jest pokazany przypon z kulką Under Carp oraz pinką. Niesyty nie miałem grubych białych robaków a pinka była martwa dlatego nie prezentuje się to tak jak powinno. Jak widać robaki ściągają drobnicę. Dlatego nie poleca się tego przyponu na łowiska z dużą ilością małych rybek. Ja generalnie stosuje go na komercjach gdzie są większe ryby. Które po wpłynięciu w miejsce nęcenie skutecznie odganiają drobnicę.

UWAGA UWAGA UWAGA !!!

TEN PRZYPON JEST WYPOSAŻONY W DWA HACZYKI A WIEC NIE JEST ZGODNY Z REGULAMINEM PZW. WIADOMO ŻE TED DRUGI HACZYK JEST WBITY W SYLIKONOWĄ KULKĘ/KUKURYDZĘ. ALE JEDNAK DWA HAKI TO DWA HAKI. I ZNAJĄC KONTROLE PZW KTOŚ MOŻE SIĘ PRZYCZEPIĆ. NO BO LEPIEJ UKARAĆ WĘDKARZA ZA DWA HACZYKI NIŻ CAŁY DZIEŃ GANIAĆ ZA KŁUSOLAMI. JA TEN ZESTAW UŻYWAM NA WODACH KOMERCYJNYCH. NA KTÓRYCH SĄ REGULAMINY ŻE ŁOWI SIĘ NA JEDEN HAK. JAK DO TEJ PORY NIE MIAŁEM ANI JEDNEGO PROBLEMU ABY KTOŚ ZWRÓCIŁ MI UWAGĘ CO DO TEGO ZESTAWU.

 

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline