Przypon do metody z plastikowym wkrętem- Jak zrobić

Witam, dzisiaj chciałbym zaprosić Was na kolejny poradnik dla początkujących. W którym zademonstruje jak zrobić przypon do method feeder z plastikowym wkrętem firmy Under Carp

Na początku ucinamy około 25-30cm kawałek plecionki. Ja użyłem akurat firmy sufix 15lb która ma fajny patent służący do obcinania plecionki który widać na prawej focie.

Kolejno wiążemy Nasz wkręt. Ja wykonuje to za pośrednictwem najprostszej pętli zawiązanej na tzw. ósemkę. Ważne aby nasz wkręt był dopasowany do wielkości kulek. Ja używam wkrętów Under Carpa ponieważ idealnie pasują mi do przynęt 12-16mm. Czyli takich jakich używam do największych podajników ESP na głębokie wody i większe ryby.

Następnie ucinamy około 2-3mm odcinek sylikonowej rurki. Nawlekamy ją na plecionkę i kolejno nakładamy haczyk. Gdy haczyk mamy już na przyponie przewlekamy go przez sylikonową gumkę i ustawiamy na końcu łuku kolankowego. Tak aby sylikonowa rurka służyła nam jako pozycjoner włosa.

Przed ostatnim krokiem jest zawiązanie haczyka węzłem bez węzła (każdy z Was na pewno wie jak to wykonać a jak nie to na YT są filmiki). Następnym i zarazem ostatnim krokiem jest zawiązanie małej pętelki na końcu przyponu. I nasz zestaw jest już gotowy 🙂

Jeśli chcemy założyć przynętę na wkręt wystarczy ją przewiercić do połowy. Po czym stopniowo i powoli wkręcać plastik w przynętę. Ten przypon jest bardzo dobry szczególnie do po pup. Ale trzeba pamietać że nie każde kulki nadadzą się do jego użycia ze względu na swoją konsystencję.

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline