Pęknięta albo zgubiona gumka do podajnika- Czym zastąpić?

Cześć, dziś zapraszam Was na krótki poradnik dla osób łowiących na method feeder. Pewnie nie raz albo dwa zgubiła się Wam sylikonowa/plastikowa Gumka do podajników. Specjalnie użyłem tu słowa PLASTIKOWA ponieważ niektóre firmy używają sztywnych nasadek przez co mają one skłonności do pękania. I po pewnym czasie się rozlatują. Ale nie martwcie się znalazłem na to fajny i tani zamiennik. Zapraszam do czytania.

Oryginalne nasadki drenna są bardzo miękkie i łatwo spadają przez co nie trudno jest je zgubić. Sam kilka straciłem w transporcie. Natomiast nasadki niektórych producentów są z drugiej strony bardzo sztywne. Przez co przy częstym użytkowaniu łatwo jest je uszkodzić i połamać. Z tego co słyszałem tak jest z mikado.

Ja wpadłem na pomysł aby oryginalne nasadki drennana zamienić tulejami antysplątaniowymi miękkimi 60mm firmy Under Carp. Cena jest bardzo atrakcyjna bo około 10zł za 10 sztuk. A warto dodać że takie tuleje mają wiele zastosowań w wędkarstwie gruntowym. Te konkretnie tulejki na bank będą pasować do podajników mikado i jaxona.

Tak wygląda zestaw w pełnej okazałości. Jak widać tuleja jest trochę spora ale zawsze można ją skrócić do wymiarów odpowiadających oryginału. Warto dodać że specjalnie zamontowałem tu taką długą ale o tym za chwilę.

Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie tuleji antysplontaniowej Under Carp 32mm. Pasuje ona do Drennanów, Jaxonów oraz Mikado ale i większości firm również się sprawdzi z tym że osobiście tego nie sprawdziłem. Wystarczy iść do sklepów i porównać sobie gwinty tych trzech firm które podałem i innych podajników które nas interesują. A sprawa się rozjaśni.

Nie przypadkowa użyłem tu długich tuleji. Przecież zawsze można by było je ładnie poobcinać i dopasować do wymiarów oryginału. Coraz częściej producenci wprowadzają na rynek podajniki typu bango czy też zwykłe podajniki ale udoskonalone o kawałek wystającej rurki. Tak jak można to zaobserwować na zdjęciu powyżej w podajniku Guru. A wszystko dlatego że takie podajniki lepiej ukłądają się na dnie. Po prostu żyłka chociaż na małym odcinku układa się idealnie przy dnie.

Pomysł na ten wpis wziął się podczas jednej z rozmów na facebooka. I myślę że przyda się nie jednej osobie 🙂

Tagged with:     , , , ,

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline