Feeder Bead Links (Zamiennik Prestona)- Jak zrobić

Cześć, dziś zapraszam Was do przeczytania krótkiego poradnika w którym pokaże jak zrobić Feeder Bead Links. Czyli zamiennik firmy Preston Inowations. Pierwszy raz styczność z tym produktem miałem jakieś 3 lata temu. Natomiast sam pomysł wykonania tego samemu podpatrzyłem 2 lata temu na portalu Fishing Fanatics.

Do wykonania zestawu będą potrzebne nam Agrafka uniwersalnaLeadcoreRurka termokurczliwa, konektor do montażu wagglerów oraz szczypce, nożyczki i igła do ledcora.

Na początku ucinamy odcinek około 20-25cm ledcora. Ja w tym wypadku użyłem ledcora UnderCarp 45lbs w kolorze brązu. Ten kolor idealnie współgra z dnem łowiska na którym używam Feeder Bead Links.

Następnie wyciągam odcinek około 6-7cm ołowianego rdzenia z otuliny. Po czym go odcinam nożyczkami.

Kolejno w miejscu w którym kończy się rdzeń wbijamy specjalną igłę do ledkora i przeprowadzamy ją w środku otuliny przez 2-2,5cm po czym igłę znowu wyprowadzamy na zewnątrz.

Gdy igłę mamy już przełożoną. Nakładamy  na plecionkę Agrafkę. Ja w tym wypadku użyłem agrafki Under Carp w rozmiarze S która idealnie zgrywa się wielkością do reszty zestawu.

Następnie końcówkę plecionki zahaczamy igłą po czym zamykamy szydło oraz lekko przeciągamy końcówkę plecionki. Tak aby się wyszła z drugiej strony. Taki splot jest mega mocny i nie mam szans aby puścił ale niedowiarkowie mogą zabezpieczyć go kropelką. Tak jak robią to karpiaże podczas montażu zestawu z ledcorem.

Po czym na ledcore nakładamy dwa kawałki rurki termokurczliwej po około 2-3cm.

Kolejno zwykły konektorek od wagglerów. Musimy trochę dostosować do naszego zestawu. Poprzez rozgięcie i usunięcie agrafki.

Następnie wykonujemy wszystko od nowa z tym ze mocujemy konektorek zamiast agrafki. Czynność jest identyczna. Czyli na początku wyciągamy rdzeń, ucinamy go. Po czym przekładamy igłę przez środek ledkora. Nakładamy konektor. Zahaczamy końcówkę ledkora, przeciągamy i obcinamy zbędny ubytek.

Przedostatnim etapem jest naciągnięcie rurek termokurczliwych na agrafkę oraz konektor.

Następnie podgrzewamy wodę w czajniku tak aby uzyskać proces wrzenia i pare wodną nad którą będziemy podgrzewać naszą rurkę termokurczliwą. Wystarczy kilkanaście sekund i gotowe.

A o to efekt końcowy. Niedługo na blogu pokarze inne patenty i różności związane z metodą feeder i method feeder.

Tagged with:     , , ,

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline