Kręcenie PVA- Przerabianie podajnika Traper Bango do Hybrydy

Cześć, dzisiaj zapraszam Was na krótki filmik na którym pokazuje jak kręcę kiełbaski z siatki PVA. Dodatkowo we wpisie pokazuje jak przerobić podajnik typu bango. Do Hybrydy z gumką.

Na początku w podajniku robimy dwie dziurki wiertłem 3 albo 3,5mm. Jako iż ołów jest bardzo miękki do tego celu wystarczy nam zwykła wkrętarka. Następnie przewlekamy przez nie amortyzator np. do tyczki i zawiązujemy supeł. Ja amortyzatora akurat nie miałem na stanie i tymczasowo zawiązałem marker gumowy 0,45m który o dziwo świetnie się sprawdził. Ale z czasem wymienię to na gumę do tyczki. O ile zawinę jakiemuś znajomemu spławikowcowi kawałem gumy. Nowej nie będę kupował bo nie ma sensu ze względu na cenę.

Podajniki Trapera mają jedną wielką zaletę którą jest cena. Koszt dwóch podajników o dowolnym rozmiarze to 9zł.  Niestety nie są jakoś super dopracowane. Ja aby je trochę tuningować wyposażyłem je w tuleje antysplontaniową. Dodatkowo traper nie wyposażył ich w żaden łącznik ani agrafkę.

Ja zestaw wyposażyłem w zwykły i najprostszy łącznik do szybkiej wymiany przyponu typu quick change beads

Oczywiście nasz hak zaczepiam za siatkę tak aby przypon nie splątał się podczas rzutu.

Kiełbaski kręciłem z siatki PVA typu Fast czyli szybko rozpuszczającej sie w wodzie. Niestety w planach miałem kupno siatki wolno rozpuszczającej ale się pomyliłem przy zamówieniu. Przez co czekają mnie kolejne zakupy. Mam zamiar kupić sobie kilka średnic oraz worki z PVA. W dniu dzisiejszym kręciłem PVA z suchego granulatu Fikado Uni. Do którego dawałem po dwa-trzy pellety Fikado Robin Red 8mm oraz dodatkowo po kilka Feed pelletu 6mm. Generalnie tych PVA z Wiosny raczej nie będę używał ponieważ wole zdecydowanie podawać sam namoczony pellet 2mm w standardowym podajniku z method feeder. Te kiełbaski posłużą mi raczej w okresie letnim do starcia z Hybrydą.

Możliwe ze kiedyś wykorzystam te PVA jako dodatkowy nośnik towaru z zestawem do metody. Ale to też raczej w pełni lata. Gdy ryby będą dobrze żerować.

Już niedługo lecimy nad wodę i jedziemy z jakimiś fajnymi relacjami. Będzie na pewno sporo wpisów, zdjęć ale i także poradników z fotami znad wody 🙂

                                   

Tagged with:     , , , ,

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline