Duże karpie na method feeder- Kręcimy przypony przed pierwszym starciem.

Cześć dzisiaj zapraszam Was do przeczytania krótkiego wpisu w którym pokazuje jak przygotowuje się do wiosennego łowienia dużych karpi na method feeder.

W następny weekend planuje wypad od 17 do 19 marca na łowisko 11h z dość głęboką wodę. Na której postanowiłem zmierzyć się z dużym karpiem albo jesiotrem ale koniecznie złowionym na method feeder. Do tego celu. Przygotowałem sobie dwa feedery 4,2m cw 150g. Które nazywam moimi mini karpiówkami. Do wędzisk zamontuje kołowrotki z wolnym biegiem. Wyposażone w żyłkę główną 0,30mm. Jako iż jest to żwirownia z dużą ilością górek i dołków na których jest sporo ostrej racicznicy. A na dodatek pod wodą są zatopione kłody, jakieś betonowe bloczki z prentami zbrojeniowymi itp. Zestawy postanowiłem wyposażyć w stżałówkę 0,50mm. Trochę grubo a nawet bardzo ale z tego co słyszałem jest to dość ważne i poprzez jej brak można stracić pare fajnych ryb. Jako iż jest to żwirownia z górkami. Postanowiłem wyposażyć zestawy dodoatkowo w 70cm ledkoru.

Duże ryby wiążą się z zabawą w wiązanie nowych przyponów. Które będą współgrały z podajnikami ESP 85g. Do ich wykonania użyłem miekkich plecionek Sufixa i Koruma 15lb. Jeśli chodzi o haki wykorzystałem produkty Firmy Under Carp w rozmiarze 6 i 10.

Jeśli chodzi o przypony postanowiłem iść na prostotę i przygotowałem sobie przypony polecone przez mojego znajomego. Poniżej pokarze Wam jak je przygotowałem. Mam nadzieje że przyniosą mi jakąś fajną rybe.

Na początku wiążemy najzwyklejszą pętle 🙂

Kolejno przekładamy haczyk i nawlekamy do na plecionkę. Wiążemy małą pętle przez którą przekładamy hak. Ustalamy sobie długość włosa. Zaciskamy węzeł i gotowe. Jest to jeden z najprostszych zestawów.

Następnie wiążemy zwyczajny węzeł bez węzła.

Po czym wystarczy dostosować długość przyponu i zakończyć go małą pętelką 🙂

Kolejno na nasz przypon naciągamy pozycjoner który naciągamy na trzonek haczyka 🙂

Przyponów nie jest dużo. Ale wystarczy aby dostosować się do wszystkich przynęt które posiadam.

Do swoich przyponów postanowiłem dodać pozycjonery haków firmy Under Carp. Które mają dobrą cenę co do jakości wykonania. Najbardziej podobają mi się pozycjonery niemieszone na focie jako pierwsze z prawej strony. Jak widać zamówiłem sobie wszystkie najmniejsze rozmiary jakie były które idealnie pasują mi na haków  w rozmiarze od 10 do 6.

Postanowiłem zawiązać też kilka innych przyponów które widoczne są po prawej stronie ale generalnie nastawiam się na przypony które widać na lewym zdjęciu.

Przynęty będę blokował standardowymi stoperami. Widocznymi na zdjęciach 🙂

Przypony już gotowe. Zestawy też ale o nich opowiem wszystko na filmie który będzie nagrywany podczas tego wypadu.

Autor /


Filip Podsiadły

1 komentarz

  1. Marcin Skok

    A cco jeśli robię przypony na żyłce. Robi to dużą różnicę?? Mam wrażenie że są delikatniejsze i drobnicy mniej przeszkadzają.

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline