Wiosenne Karpie i uporczywe Leszcze- Method Feeder

Cześć, dzisiaj zapraszam Was na krótką relację z ostatniego wypadu na łowisko komercyjne. Niestety z powodu uszkodzenia laptopa nie mogłem go wstawić dwa tygodnie temu.

Tego dnia początek łowienia nie zapowiadał się najlepiej. Zanim się rozstawiłem była godzina 10.00. Do tego karpie nie chciały ze mną współpracować. Na początku miałem problem aby przebić się przez uporczywe leszcze. Których tego dnia złowiłem około 20 sztuk.

Na szczęście po jakimś czasie szczęście do mnie wróciło i regularnie zacząłem odławiać karpie. Szału nie było ale w sumie przez cały wypad padło ich powyżej 10 sztuk.

Na początku kombinowałem z przynętami. Zacząłem łowienie od wszelakich przynęt. Pierwsze trzy brania karpi były na pellet czosnek 8mm. Na który leszcze brały jeden za drugim. Dlatego postanowiłem z niego zrezygnować. I przeszedłem na pellet 8mm Top Red Halibut Fikado Fish który mam przyjemność w tym sezonie testować.

Po długim zimowym okresie fajnie by było połowić Leszczy… Ale leszczy a nie chlapaków. Odnotowałem około 20 sztuk na macie. Ale nie były one większe jak 1200 punktów.  Wszystkie jeden w jeden miały wysypkę tarłową.

Co ciekawe leszcze brały tak agresywnie że miałem problem z odróżnieniem brania karpiowego z braniem podleszczaka. W ten weekend (wielkanocny) zapoluje na liny albo ewentualnie na leszcze ze starorzecza Bugu… 🙂

Słońce tego dnia było bardzo mocne. Po dniu nad wodą przyjechałem do domu jak z solarium. W sumie nad wodą posiedziałem trochę czasu. Bo brania z godziny na godzinę były coraz to lepsze.

Tego dnia do łowienia użyłem pelletów Fikado Fish które tak jak wspomniałem miałem na celu przetestować. Stworzyłem kompozycję z Robin Reda 2mm i Beteiny 2mm. Dodałem do tego trochę kleju mineralnego i to wszystko. Bez żadnych dodatków i atraktorów.

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline