Porównanie Pushstopów- Drennan VS Mikado i Jaxon

Cześć, dzisiaj zapraszam Was na krótki teścik Pushstopów. Tym razem postanowiłem przetestować produkty firmy Drennan kontra Jaxon i Mikado. Ceny są nieporównywalne… A jak z jakością? Czy zawsze tanie znaczy złe? Jeśli jesteście ciekawi zapraszam do czytania. 

Pushstopy Drennan 

Produktów firmy Drennan chyba przedstawiać Wam nie muszę. Można powiedzieć że miedzy innymi to dzięki tej firmie Method Feeder stała się tak popularna w naszym kraju. Pushstopy drennana występują tylko w jednym rozmiarze w kolorach:  Żółtym, Przezroczystym, Ciemnym brązie/Czarnym. Ich cena waha się od około 8zł do 9zł za paczkę w której znajdziemy 28 sztuk Pushstopów.  Drennanów używam od kiedy pamiętam. Nigdy nie miałem z nimi problemu jednym ich minusem jest cena. Która w porównaniu do produktów np. Mikado czy Jaxona trochę przeraża.

Pushstopy Mikado 

Mikado na ten sezon bardzo rozszerzyło dział method feeder. Dużo działają w kierunku upowszechniania tej techniki łowienia. Ich produkt kosztuje w granicy 2,5zł za 28 sztuk. Czyli jest to diametralna różnica między pierwszą firmą . Zamiast paczki drennanów można kupić 3 opakowania Mikado. Jeśli chodzi o kolorystykę można je nabyć w wersji Przezroczystej, Żółtej, Brązowej jak i Czerwonej.

Pushstopy Jaxon

Jaxon to firma która jest chyba najczęściej krytykowana przez internautów. Praktycznie każdy z Nas zaczynał swoją przygodę na sprzęcie tej firmy. Ja nigdy nie oceniam produktu tylko i wyłącznie po nazwie firmy i widniejącym na nim logo. Każdy producent ma flagowe produkty jak i niewypały. Pushstopy jaxona występują w kolorze: Przezroczystym, Żółtym, Pomarańczowym i Brązowym. Ich koszt to 3,5zł za aż 56 sztuk. Cena jest rewelacyjna… Co ciekawe Jaxon i Mikado to ta sama fabryka. Dosłownie ten sam produkt w dwóch odmiennych opakowaniach.

Podsumowanie

Podsumowując Pushstopy Drennana są lepiej wykonane ich tworzywo jest minimalnie twardsze od Mikado i Jaxona. A sam koniec stożka bardziej zaostrzony. Cena Drenna jest na prawdę wysoka. Ale jeśli na Pushstopy nabijamy nie tylko przewiercane kulki, pellety, dambelsy a takie rzeczy jak kukurydza, soft pellety, miekkie pop up, czerwone robaki. Czyli ogólnie przynęty których nie trzeba przewiercać to warto inwestować w drennany. W tym wypadku różnica w ich twardości i ostrości może mieć znaczenie ponieważ drennanami będzie szło nam to znacznie lepiej. Jeśli łowimy tylko na przynęty które są przewiercone ja nie widzę sensu kupować drennaów. Mikado czy Jaxon idealnie się tu sprawdzą.

Do nabijania przynęt na przypon z Pushstopem posługuje się specjalną igłą która nie posiada zadziora

Tak jak wspominałem Pushstop Mikado i Jaxon to jedna fabryka. Ich wykonanie jest bliźniacze. A jakość oraz użyty materiał taki sam.

Sposób nabijania przynęt na Pushstopa

Na początku musimy mieć sam przypon. Jeśli nie wiecie jak go zrobić zerknijcie tutaj —> LinkNastępnie nakładamy nasz Pushstop na igłę. Przekładamy przynętę na włos. I blokujemy stoper ustawiając go tak aby nie umożliwił zsunięcia się przynęty z włosa. I gotowe… 🙂

Jeśli naszą przynętą jest miękki pop up np. Ringer Baits czy też kukurydza konserwowa albo nawet czerwony robak. Takie przynęty możemy przebijać bezpośrednio Pushstopem bez wcześniejszego ich przewiercania. Do tego celu idealnie nadają się twarde i ostre Pushstopy Drennana.

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline