Method feeder przelotowo- Konstrucja zestawu z produktami Under Carp

Cześć, jak wiecie jakiś czas temu dostałem do testów pare produktów firmy Under Carp. Jak już wielokrotnie wspominałem ich jakość w stosunku do ceny jest na prawdę fajna. Pomimo tego że firma ma w ofercie sporo produktów ukierunkowanych stricte do wędkarstwa karpiowego My feederowcy możemy znaleźć w ich ofercie sporo ciekawostek i przydatnych akcesori o czym już wspominałem w innych wpisach.  

Dzisiaj natomiast przedstawię krótki wpis w którym zademonstruje jak przekształcam zwykły sylikonowy koralik i klips uniwersalny w Quick Change Beads czyli koralik do szybkiej wymiany przyponu podczas łowienia na method feeder przelotowo 🙂

Do wykonania Quick Change Beads będą potrzebne nam koralik stożkowy oraz klips uniwersalny

Na początku wyjmujemy nasz koralik z pudełka i przecinamy go w miejscu widocznym na zdjęciu

Kolejno do uciętego koralika naciągamy klips uniwersalny i gotowe. Prezentuje się dobrze i co ważne jest to bardzo praktyczne. A wszystko dzięki samemu koralikowi który jest wykonany z sylikonu i dobrze amortyzuje obicia podajnika o Quick Change Beads który wykonaliśmy.

Proces montażu łącznika do szybkiej wymiany przyponów jest banalnie prosty. Na żyłkę główną przewlekamy podajnik następnie nawlekamy gumowy koralik i na końcu przywiązujemy klips. Na klips nawlekamy przypon i wciskamy klips w koralik.

Z tego co się orientuje ten klips pasuje do wszystkich podajników na rynku. Nawet dużych ESP o ile nie zgubiliście w nich tego gumowego środka (użytkownicy tych podajników wiedzą o co chodzi)

Under Carp w ofercie ma gotowe Quick Change Beads które można kupić pod nazwą koralika do szybkiej wymiany przyponu.

Montaż tego Quick Change Beads jest identyczna jak w Drennanach. Przewlekamy podajnik na żyłkę główną następnie nakładamy większa część Quick Change Beads a na końcu żyłki głównej zawiązujemy małą pętelką mniejszą część łącznika. Na końcu nawlekamy przypon na łącznik. I łączymy go w całość.

Jeśli kiedyś zgubiliście łącznik do podajnika ESP możecie zastąpić go klipsem uniwersalnym. Sam kiedyś jeden zagubiłem i nigdzie nie mogłem znaleźć czegoś podobnego. A bym mi on potrzebny do łowienia podajnikiem zamontowanym na stałe. 

Tagged with:     , , , ,

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline