Method Feeder- Dosmaczanie ,,dopalanie” przynęt

Cześć, dzisiaj zapraszam Was do przeczytania krótkiego poradnika dla początkujących w którym przedstawiam banalne sposoby dopalania przynęt. Jak wiemy w okresach letnich gdy woda jest bardzo ciepła a zielsko jest w pełni zakwitu. Nasze przynęty jak i zanęty powinny mocno wyróżniać się w  wodzie i przebijać przez zapachy zgnilizny czy też kwitnących roślinności. Do tego celu możemy używać różnego rodzaju liquidy, oleje, bostery, czy też atraktory w proszku.

Jeśli chodzi o konkretne smaki i zapachy to tu nie ma jasnej odpowiedzi… Z moich obserwacji wynika że każda woda potrzebuje trochę innego, indywidualnego podejścia co uwarunkowane jest przyzwyczajeniami ryb. Generalnie ja w okresach letnich odchodzę trochę od śmierdziuchów na rzecz zapachów owocowych. Moim odkryciem tego sezonu jest kombinacja smaków Brzoskwini z Ananasem firmy Meus o które zapewne jeszcze nie raz usłyszycie w moich wpisach.

Dopalanie Pelletów:

Do tego typu modyfikacji najczęściej używam pelletów w rozmiarze 6 i 8mm. Na początku do pojemnika wsypuje jasne pellety typu feed. Kolejno zalewam go wodą. Tak aby wszystkie granulki zostały zatopione.

  Kolejno gdy pellet trochę napęcznieje i jego wierzchnia warstwa zostanie wstępnie namoczona. Odlewam wodę i odstawiam pellet na kilka minut.

Na koniec do pojemnika wystarczy dodać odrobinę proszku i gotowe. Posypka trzyma się na pellecie niczym gumowa powłoka. Tak przygotowany pellet musimy odstawić na dwie, trzy godziny aby zapach zaabsorbował się do środka pelletu.

Gotowy pellet wygląda imponująco i co ważne robi robotę… Ja osobiście zakładam go na przypon z gumką.

Dopalanie kukurydzy:

Pellet pelletem ale nie wolno zapomnieć o klasykach. Ja podczas swoich wędkarskich zmagań często sięgam po zwykłą najtańszą kukurydze z puszki. Którą oczywiście dodatkowo odprasowuje. Do zwykłego pojemnika przesypuje garstkę kukurydzy z małą ilością soku.

Kolejno do kukurydzy dosypuje małą ilość power dipu. I odstawiam na pare godzin do lodówki tak aby kukurydza przegryzła się z proszkiem i przyswoiła jego zapach.

Tak przygotowaną kukurydze śmiało można zakładać na przypony zakończone Quik stopem.

Autor /


Filip Podsiadły

6 komentarzy

 1. Zapachowa kukurydza

  Mega sprawa naprawdę mega. Kukurydza niebywale dobrze wabi ryby. Po prostu branie za braniem. Naprawdę polecam ten sposób ”na kukurydze” 🙂

 2. Paweł Wołoszyn

  O ile dipowanie pelletow rozumiem, to wydaje mi się, że kukurydza jest najskuteczniejsza w naturalnym kolorze i smaku.

 3. Patryk

  Super pomysł, zawsze warto eksperymentować 😉

 4. ZbychSad

  Zawsze powtarzam że metodą prób i błędów miarą sukcesu

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline