Jesienny Method Feeder + Nietypowy Challange

Cześć, dzisiaj zapraszam Was na krótką relację z jesiennego wypadu na łowisko komercyjne. Tym razem nad wodę wybrałem się z Tomkiem z kanału Wędkarski Challange który łowił dość niekonwencjonalnie ponieważ postanowił złowić rybę nie używając wędki ani kołowrotka… Co z tego wyszło zobaczcie sami… 

Tym razem wypad nie należał do łatwych. Pogoda mocno nam nie dopisała. Praktycznie przez cały wypad padał deszcz. Nie licząc krótkiej 25 minutowej przerwy.  Ryby a w szczególności karpie nie były za bardzo aktywne. Pomimo to przez kilka godzin udało nam się coś wyskrobać.

Moje technika była bardzo prosta. Łowiłem jednym feederem Shimano Bast Master CX Medium Feeder 3,65m cw 110g który uzbroiłem w kołowrotek Tem Dragon Fd 935 iz z nawiniętą żyłką główną 0,22mm. Zestaw końcowy skonstruowałem przelotowo z podajnika Preston In Line Dura Banjo Feeder w rozmiarze large 20g. Przypon wykonałem z żyłki Trabucco 0,20mm oraz haka Drennan Carp Feeder w rozmiarze 16. Jeśli nie wiecie jak wykonać taki przypon samemu w domu zerknijcie tutaj –> Przypon do metody z gumką- Jak zrobić

Zanętę jaką wykorzystałem tego dnia to połączenie pelletów 2mm firmy Meus. Tym razem przez uporczywy deszcz nie miałem czasu ani chęci do eksperymentów i konstrukcji kilku mieszanek. Dlatego postanowiłem postawić na jedną bazę smakową o zapachu śmierdziela.

 Mieszankę skonstruowałem z trzech zapachów pelletów: Czosnku, Feed Basik i Kraba.

Pellety bardzo dobrze ze sobą współgrały i przynosiły ryby… Smaki które wybrałem nie były przypadkowe. Wiedziałem że w moim łowisku jest spora ilość mułu… Dlatego pomimo tego że woda była zimna a roślinność opadła. Postanowieniem wybrać taki kontrast. Podczas wypadu udało mi się złowić tylko jednego karpia, lina oraz kilka leszczy.

Z racji tego że jest jesień nie nęciłem wstępnie łowiska  procą ani innymi sposobami. Tym razem zarzuciłem tylko podajnik i mniej więcej co 15 min przerzucałem go na tą samą odległość.

Jeśli jesteście ciekawi strategi Tomka oraz jego wyników to zapraszam do obejrzenia filmu z Challange 🙂

                         

Autor /


Filip Podsiadły

13 komentarzy

 1. Konrad

  Nie kipuj tych koszyków. Bardzo słabo pracuje zanęta w nich i w sumie to w ogóle przerost formy nad treścią;)

 2. Henryk Henrykowski

  W nowym sezonie będę testował Meusa – ciekawa alternatywa dla wszystkich traperów, lorpio i innych. Dobry artykuł.

 3. Daniel Sobierajski

  Bardzo dobrze opisane jasno i czytelnie tutorial dla początkujących.pozdrawiam.

 4. KACPER

  Byłem świadkiem tego chellengu. Jest pomysł, jest zabawa. Fajnie poznać osoby ze szklanego ekranu.

 5. Kamil

  Fajny, czytelny i konkretny artykuł! Oby więcej takich informacji, które możemy czerpać pełną garścią

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline