Method Feeder- Szybki trzy godzinny wypad

Cześć, dzisiaj zapraszam Was na krótką relację z wyprawy na kameralny staw komercyjny. Podczas łowienia testowałem przynęty oraz zanęty Firmy Meus. Cel całej wyprawy był prosty. Usiąść nad wodą, wypić pare piw i pobawić się z rybami na mega parabolicznym kiju.

Sprzęt jakiego użyłem:

Tego dnia łowiłem paraboliczną wędką Shimano Bast Master DX Multi Light Feeder którą uzbroiłem w kołowrotek Team Dragon FD 930 iZ z nawiniętą żyłką główną 0,22mm. Zestaw końcowy skonstruowałem z podajnika Preston In-Line Dura Banjo Feeder w najlżejszej dwudziestu gramowej wersji. Podajnik zamontowałem przelotowo na oryginalnym systemiku Prestona. Tym razem postawiłem na prostot i własnoręcznie zawiązałem standardowy przypon z gumką. Do jego wykonania użyłem haczyka firmy Owner w rozmiarze 12 oraz żyłki firmy drennan o średnicy 0,20mm. Jak widać nie ma tu nic skomplikowanego bo jak wiemy method feeder bazuje na prostocie…

Jeśli nie wiecie jak zawiązać przypon z gumką zapraszam do mojego poradnika —> Przypon do metody z gumką- Jak zrobić

Nęcenie wstępne:

Na początku łowienia podałem 3 duże koszyki zanęty/ pelletów pod zestaw z metodą… Bazę skonstruowałem z gotowych pelletów/mixu firmy Meus z seri Instatn o smaku Truskawki.

Zaletą gotowych peleltów/mixów jest szybkość ich użycia nad wodą… Wystarczy otworzyć paczki wsypać towar do pojemnika, przemieszać i już mamy gotową zanętę do nęcenia… Jest to bardzo istotne w przypadku nęcenia wstępnego przed łowieniem. Większość osób poświęca sporo czasu na rozkładanie stanowiska i rozrabianie zanęt. A taką gotową mieszanką możemy sypać z marszu wabiąc ryby w punkt naszego łowienia gdy inni jeszcze bawią się w wstępne namaczanie swoich smakołyków…

Zanęta do podajnika: 

Rybą która najczęściej zaglądała w okolice mojego podajnika był leszcz… Nałowiłem ich na prawdę sporo… Niestety w łowisku które wybrałem występują same chlapaki bez większych okazów. Ale i tak na parabolicznym feederze walka z tymi najmniejszymi rybami daje sporo frajdy… Ważne że było co robić 😉 Ryby reagowały praktycznie identycznie na obie mieszanki skonstruowane za produktach firmy Meus. Leszcze pobierały kąski rybne jak i owocowe:)

Autor /


Filip Podsiadły

Dodaj swoje komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

THE METHOD FEEDER

GRUNT

SPŁAWIK

Inline
Inline